XVII Zbiórka Żywności Caritas TAK, POMAGAM!

XVII Zbiórka Żywności Caritas TAK, POMAGAM!

W dniach 6 i 7 grudnia 2019 roku (piątek, sobota), Szkolne Koło Caritas w naszej szkole we współpracy z Caritas Polska zorganizowała w markecie Biedronka przy ul. Lubelskiej zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”.

Podczas tej zbiórki 29 wolontariuszy – 27 uczniów i 2 uczennice samochodówki pod opieką ks. Pawła Białka i pani Magdaleny Bazan zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki. Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

Boże Narodzenie to szczególny, bardzo ważny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu młodzież z naszej szkoły pokazuje ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.

Leave a Comment