“Hollywood za moim domem”. Pierwszy taki konkurs na Podkarpaciu

Znasz miejsca, które są tak intrygujące, że mogłyby stać się przestrzenią do realizacji produkcji filmowych? Zgłoś się do konkursu “Hollywood za moim domem”. 

Organizatorem pierwszej edycji konkursu jest Podkarpacka Komisja Filmowa działająca przy Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. “Hollywood za moim domem” to konkurs dla wszystkich uczniów podkarpackich szkół średnich.

Zadaniem uczestnika konkursu jest odnalezienie i sfotografowanie ciekawych miejsc, które w przyszłości mogą służyć jako przestrzeń do realizacji scen filmowych. – Interesują nas wszystkie lokacje, które w nieoczywisty sposób się wyróżniają, są powszechnie nieznane, intrygujące, a ich estetyka i klimat są atrakcyjne dla kamery – dodaje Kraus.

Mogą to być ruiny budynków, mroczne korytarze, imponujące plenery, malownicze ścieżki, polany, jak i niszczejące drewniane zabudowania czy obiekty przemysłowe. Najlepsze propozycje z całego województwa zostaną nagrodzone, a prace o wysokim potencjale filmowym będą włączone do bazy PKF, udostępnianej producentom filmowym.

Nadsyłanie zgłoszeń trwa do 30 listopada br. Wyników zostaną ogłoszone najpóźniej do końca grudnia 2019 roku. Prace należy przesyłać na adres: j.mazepa@podkarpackiefilm.pl. Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ, a formularz zgłoszeniowy TUTAJ.

 

Leave a Comment