FUNDACJA KIABAKARI

W miejscowości Kiabakari w Tanzanii, od 26 lat istnieje polska misja katolicka, prowadzona przez księdza diecezjalnego z Krakowa Wojciecha Kościelniaka. Poza służbą duchową rozwija on  poziom edukacji mieszkańców ( a przez to zapewnia im start w samodzielne życie ) oraz zabezpiecza  dostęp do służby zdrowia. Od 2009 roku pomaga Mu w tym  Fundacja Kiabakari. Pracują w niej tylko i wyłącznie wolontariusze, a pozyskana pomoc przekazywana jestw 100% do Kiabakari. Na terenie misji znajdują się:  przedszkole, szkoła podstawowa, ośrodek zdrowia oraz oddana w listopadzie 2016 r. klinika okulistyczno- stomatologiczna.

Kiabakari i okolicę zamieszkuje uboga ludność, której często nie stać na posłanie dziecka do przedszkola czy szkoły. Rodzinom tym Fundacja stara się pomagać przez program adopcji edukacyjnej, gdzie każdy opiekun pomaga finansowo konkretnemu dziecku.  W szkole i przedszkolu jest ich ponad 200 , Fundacja chce im zapewnić przynajmniej jeden, ciepły posiłek w ciągu pobytu w szkole. Dla wielu dzieci jest to jedyny posiłek w ciągu dnia.

Dlatego zwracam się do Was drodzy uczniowie  z gorącą prośbą o wsparcie akcji ,, Gorący Kubek dla Kiabakari’’. Jest to kubek ciepłego grysiku.

Akcję tę zapoczątkowali studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od tamtej pory coraz więcej ludzi dobrej woli włącza się do pomocy, dzięki temu mamy szansę na coraz więcej  zapełnionych gorących kubków i coraz mniej ,, pustych brzuchów’’.

W ubiegłym roku szkolnym wielu z Was wsparło tę akcję,  za co jeszcze raz serdecznie dziękuję i proszę o pomoc, liczy się każda złotówka. Dzieciaki z Kiabakari przesyłają uśmiechy wraz z serdecznymi podziękowaniami za otwarte serca . Polecam więc ich Waszej pamięci i serdecznie dziękuję.

Serdecznie zapraszam do przyłączenia się do zbiórki Dyrekcję, Grono Pedagogiczne,  wszystkich pracowników szkoły oraz Rodziców.

Pieniądze będą zbierane przez uczniów  z Samorządu Szkolnego w dniach 13, 17 listopada br.

  Dziękuję.

    Wolontariusz Joanna

 

Leave a Comment