Znaj Znak – Historia Polski opowiedziana symbolami

„Z HISTORIĄ NA TY”

 

Historii można uczyć się rożnymi sposobami. Do najbardziej znanych należą lekcje szkolne, wykłady i filmy. Wszakże arkana nauki zwanej „nauczycielką życia” poznajemy też innymi metodami. Są nimi, m.in. gry dydaktyczne. Tak właśnie tę, która „lubi się powtarzać” poznawali uczniowie klas: I CT, I ETM, I VT, i I CEZ naszej szkoły 14.02 br.

W ów wtorek w Zespole Szkół Samochodowych gościli reprezentujący rzeszowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej panowie: Zenon Fajgier i Maciej Raś. Prowadzili oni wspomnianą grę w świetlicy. Zaproszeni goście przynieśli karty zawierające symbole i informacje dotyczące najnowszej historii Polski. Specyfiką rzeczonych przedmiotów jest to, iż na każdym widnieje jeden taki sam znak spośród ośmiu na nich zamieszczonych. Zadanie grających polegało na tym, by ów symbol wskazać i podać jego znaczenie.

Gra wzbudziła duże zainteresowanie i emocje. Zawody przebiegały w atmosferze fair play. Wygrali je uczniowie klasy I VT. Im jako pierwszym należą się gratulacje i brawa, ale zasłużyli na nie wszyscy uczestnicy gry.

Inicjatorem i pomysłodawcą zawodów, którymi Zespół Szkół Samochodowych uczcił 75-rocznicą powstania Armii Krajowej był ksiądz Grzegorz Złotek.

Paweł Rejman

 

 

Uczniowie ZSS wzięli udział w grze organizowanej przez IPN polegającej na rozpoznawaniu symboli narodowych, ważnych w Polskiej historii.

 

„ZnajZnak” jest dostępny także w wersji elektronicznej: ZnajZnak – Na prąd można znaleźć na portalu społecznościowym Facebook lub bezpłatnie pobrać na tablety i smartfony.

 

Leave a Comment