Wspieranie kształcenia zawodowego

Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie zbiera wnioski w nowym konkursie dla szkół zawodowych. Do podziału jest 20 milionów złotych. Można je wykorzystać na wyposażenie pracowni zawodowych, szkolenia i staże. Ze wsparcia mogą skorzystać szkoły, ale też uczniowie i słuchacze placówek zawodowych oraz nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu. To kontynuacja tego, co udało się zrobić w ramach programu „Podkarpacie stawia na zawodowców”.

Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Rzeszowie już wiedzą jak ważna jest taka możliwość. A nowoczesny sprzęt i wyposażenie pracowni zawodowych jest tu nie do przecenienia. Ta szkoła także już wielokrotnie korzystała z unijnego wsparcia na ten cel i nie przestaje pisać kolejnych wniosków związanych z wyposażeniem pracowni oraz szkoleniami i stażami dla uczniów. Uczniowie nie płacą ani za pobyt za granicą ani za sprzęt czy ubrania robocze. Dodatkowo dostają jeszcze stypendium stażowe. Podobne praktyki, także z unijnym wsparciem, odbywają się też w Polsce.

Nowy program realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy z wykorzystaniem pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego to kolejna szansa na podnoszenie poziomu nauki zawodu na Podkarpaciu. Do podziału jest 20 mln złotych.

Leave a Comment