Szkoła zawodowa szkołą przyszłości

Kilka tysięcy gimnazjalistów odwiedziło dziś V Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej w Rzeszowie. Celem eventu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Klaster Edukacji Zawodowej i Technicznej była promocja szkolnictwa zawodowego.

Gimnazjaliści mogli zwiedzić stoiska szkół zawodowych i technicznych, zapoznać się z ofertą edukacyjną 2017/18 oraz wziąć udział w ciekawych lekcjach. Równolegle na auli Politechniki Rzeszowskiej odbywała się konferencja „Szkoła zawodowa szkołą przyszłości” na której zaprezentowali się uczniowie szkół zawodowych i technicznych oraz pracodawcy współpracujący ze szkołami, zapewniając o wysokiej jakości kształcenia zawodowego.

Ekipa Samochodówki na Targach KEZiT przekonywała do wyboru kierunków branży motoryzacyjnej, takich jak: technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych, mechanik samochodowy, elektromechanik samochodowy, lakiernik i blacharz samochodowy.

Na konferencji „Szkoła zawodowa szkołą przyszłości” z ramienia pracodawców współpracujących ze szkołą wystąpił Pan Paweł Hoffman, zachęcając gimnazjalistów, aby młodzi ludzie przy wyborze szkoły zwracali uwagę na swoje pasje, bo jedynie to zapewni im satysfakcję. Zaprezentował również szerokie spektrum możliwości zatrudnienia i dobrze płatnej pracy, jakie daje ukończenie kierunków motoryzacyjnych, m.in. renowacja pojazdów zabytkowych, naprawa samochodów rajdowych, itp.

 

Relacja Radia Rzeszów o targach

Leave a Comment