SK „Caritas” na Podkarpackich Targach Organizacji Pozarządowych w Jasionce

27 lutego br. przedstawiciele Szkolnego Koła ”Caritas” w raz z ks. Grzegorzem Złotkiem wzięli udział w Podkarpackich Targach Organizacji Pozarządowych w Jasionce.

Hasłem przewodnim targów było: DAJ Z SIEBIE 100%, PRZEKAŻ 1 %. Chodzi w nim o zachęcenie odwiedzających do przekazywania 1% oraz promowanie prospołecznych inicjatyw.

Targom towarzyszyła konferencja, na której poruszono m.in. tematy związane z rozwojem organizacji pożytku publicznego, i pozyskiwaniem przez nie funduszy unijnych oraz promowaniem ich idei. Celem imprezy było zgromadzenie fundacji i organizacji pozarządowych w jednym miejscu tak, aby mogły zaprezentować swoją działalność i lepiej się poznać w celu nawiązania współpracy. Targi organizacji pozarządowych to pierwsze tego typu wydarzenie w regionie wydarzenie związane ze społecznymi instytucjami, także z otoczenia biznesu – organizowane przez G2A ARENA.

Podczas imprezy prezentowano działania i najlepsze praktyki instytucji pożytku publicznego oraz pomocy, które one świadczą potrzebującym. O działaniach, transportach pomocy i akcjach prowadzonych przez Fundację SOS dla życia w Rzeszowie m.in. „Ratuj prześladowanych chrześcijan w Iraku i Syrii” mówił ks. Tomasz Jegierski. Natomiast skuteczność kampanii społecznych omawiała podczas konferencji Edyta Dedek, z Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci z Rzeszowa.

Podczas targów można było nawiązywać relacje z przedstawicielami świata biznesu, nauki i samorządów, którzy w realizują misję niesienia pomocy potrzebującym.

Zdaniem uczestników targi były dobrą okazją do zapoznania się z ofertą polskich i międzynarodowych instytucji, realizujących założenia odpowiedzialności społecznej z różnych dziedzin życia. Ci, którzy działają w tej sferze od wielu lat dzieli się doświadczeniami z tymi, którzy dopiero zaczynają. Ważna jest też – jak podkreślano – umiejętność pokazania że pomaganie daje radość. A wspólne działanie czasem spektakularne efekty. Przedstawiciele podkarpackich fundacji i stowarzyszeń podkreślali też rosnące znaczenie biznesowego myślenia także na polu dobroczynności.

Podczas targów podkreślano też jak ważna jest umiejętność sięgania po środki pomocowe – te krajowe ale też unijne. Jak podkreślali przedstawiciele organizacji możliwości jest coraz więcej, ale coraz większa jest też konkurencja. Dlatego tak ważne jest aby działać profesjonalnie – także w tej sferze.

W konferencji wzięli udział uczniowie Jakub Delikat i Piotr Bieda z 2 vT oraz Dariusz Kocaj z 2 dz. Było to bardzo interesujące i ciekawe doświadczenie.

              

 

http://www.nowiny24.pl/strefa-biznesu/g/targi-i-konferencja-organizacji-pozarzadowych-w-g2a-cwk-w-jasionce,11832416,22849342/

 

Leave a Comment