Przedsiębiorczy mechanik w BMW

Przedsiębiorczy mechanik w BMW

W czwartek 14.03.2019 r. tuż po śniadaniu zaopatrzeni w aparaty, kamery, smartfony, tudzież inny sprzęt nagrywający, a niektórzy nawet w podania o pracę, wyruszyliśmy do Lipska, do fabryki BMW – mekki każdego samochodziarza. Nie ukrywamy, że na tę wycieczkę czekaliśmy szczególnie niecierpliwie. Po 1,5 godziny jazdy
z mgły wyłoniły się kontury fabryki, a za chwilę wjechaliśmy na ogromny parking. Salutom, wiwatom i owacjom nie było końca. Powody były dwa. Po pierwsze przegląd najnowszych modeli aut a po drugie … kolor naszych strojów roboczych jest tak samo niebieski jak stroje pracowników BMW.
Po wejściu przywitał nas Thomas – nasz niemiecki przewodnik po fabryce. Dostaliśmy od niego słuchawki spełniające najwyższe normy BMW. Niestety w zamian musieliśmy oddać cały nasz sprzęt nagrywający, który bezpiecznie wylądował w szafce numer 1.
Podczas wizyty obejrzeliśmy bardzo mocno zautomatyzowaną i zaawansowaną technologicznie linię produkcyjną samochodów elektrycznych. W niektórych działach pracowały same roboty, w innych współpracowały one z ludźmi. Po trzech godzinach zwiedzania zachwyceni i pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Leave a Comment