Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – październik 2017

Już od 18 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto jest organizowane od 1999 roku przez: INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP – IASL-Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.

Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, przedstawienie oferty biblioteki, integrację środowiska szkolnego, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych.

W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło: “Książka nas łączy”.

Do obchodów Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych przyłącza się również biblioteka Zespołu Szkół Samochodowych w Rzeszowie podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo. Ogłoszone zostały następujące konkursy :  konkurs na prezentację multimedialną reklamującą bibliotekę szkolną oraz konkurs na plakat promujący książki i czytanie. 

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w naszych przedsięwzięciach oraz do korzystania z księgozbioru biblioteki szkolnej!

 

Leave a Comment