Kromka chleba dla sąsiada 2019

Kromka chleba dla sąsiada 2019

„Caritas” jest miłością mądrą i praktyczną, dostrzega potrzeby osób ubogich i stara się traktować ich indywidualnie według życiowego miejsca i potrzeb. Takie rozumienie miłości stało się impulsem do powstania akcji „Kromka Chleba dla sąsiada”.

Ta inicjatywa charytatywna od 2002 roku pomaga osobom starszym i opuszczonym, którzy cierpią z powodu niedostatku. Ma ona na celu wsparcie samotnych starszych osób w przeżywaniu codzienności, uwrażliwienie społeczeństwa na ich trudną sytuację oraz wzbudzenie życzliwości i zainteresowania losem sąsiadów, o których często wiemy bardzo niewiele.

Kulminacyjnym momentem akcji była zbiórka żywności w dniach 20-21 września (piątek-sobota) 2019 r. W sklepie Biedronka przy ulicy Lubelskiej w Rzeszowie w zbiórkę bardzo czynnie zaangażowało się 17 wolontariuszy z Zespołu Szkół Samochodowych w Rzeszowie.
Dzięki życzliwości wielu ludzi dobrego serca udało się zebrać 6 koszów produktów spożywczych, które zostaną przekazane w postaci paczek poprzez Rzeszowską Caritas potrzebującym osobom starszym. W akcji wzięli udział uczniowie: Kamil Grodzki, Mateusz Kieś, Michał Mazur, Jakub Kotliński, Marcin Świerk, Paweł Kuliński, Łukasz Trojan, Daniel Papciak, Hubert Sajdak, Paweł Szczepanik, Paweł Nowak, Kacper Siciak, Igor Cabała, Serhii Khomiak, Bartosz Oślizło i Mateusz Nowak, którym serdecznie dziękuję za życzliwość, serce i chęć pomocy.

ks. Paweł Białek – asystent Szkolnego Koła Caritas w Zespole Szkół Samochodowych w Rzeszowie.

Leave a Comment