Eliminacje Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości

Dnia 6 kwietnia 2017 r. w Rzeszowie odbyły się okręgowe eliminacje Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – Blok „B”

Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów : Paweł Iskrzycki, Marek Opioła i Michał Barczak. Zespołowo zajęli oni drugie miejsce, zaś w klasyfikacji indywidualnej wszyscy zostali laureatami: Paweł Iskrzycki miejsce II, Marek Opioła III, Michał Barczak miejsce VI.

Olimpiada obejmowała wiedzę z Prawa Własności Przemysłowej oraz Historii Wynalazczości. Pierwszy etap polegał na rozwiązywaniu testu składającego się z 30 pytań. Drugi etap to trzy zadania otwarte. Pierwsze zadanie polegało na napisaniu zgłoszenia patentowego pojazdu strażackiego. W drugim i trzecim zadaniu należało wykazać się znajomością Prawa Własności Przemysłowej.

Najważniejszym źródłem wieloletnich osiągnięć podopiecznych z naszej szkoły w niezwykle trudnej i złożonej dziedzinie jest konsekwentne zaangażowanie i skuteczna praca Pana mgr inż. Honorowego Profesora Oświaty Mirosława Kwaśniaka.

Dwóch uczniów z naszej szkoły, tj. Paweł Iskrzycki i Marek Opiała będą reprezentowali okręg rzeszowski w eliminacjach okręgowych, które odbędą się 2-4 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Leave a Comment