Aktualności

 


 

Śladami Henryka Sienkiewicza

18 grudnia 2015 r. Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji Biblioteka Zespołu Szkół Samochodowych w Rzeszowie będzie realizowała projekt „Śladami Henryka Sienkiewicza”. Okazją do ustanowienia patronatu jest 170. rocznica urodzin oraz 100. rocznica śmierci pisarza.

Projekt „Śladami Henryka Sienkiewicza”
 


 

Rok 2015 rokiem Jana Długosza, Jana Pawła II, Teatru Publicznego

Patronami 2015 roku są Jan Paweł II i Jan Długosz. Przypada bowiem wówczas dziesiąta rocznica śmierci papieża i 600. urodzin kronikarza. Rok 2015 jest też Rokiem Teatru Publicznego z okazji 250. rocznicy powstania najstarszego w Polsce Teatru Narodowego w Warszawie. Zapraszamy do obejrzenia dwóch prezentacji poświęconych Janowi Długoszowi oraz Teatrowi Publicznemu.

250 LAT TEATRU        JAN DŁUGOSZ
 


 

Rok 2014 – rok czytelnictwa

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej pt. „Z historii bibliotek”

Z HISTORII BIBLIOTEK
 


 

Nowości wydawnicze

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi nowościami

NOWOŚCI WYDAWNICZE
 


 

Historia pisma

Drodzy uczniowie zachęcamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej „Historia pisma”

HISTORIA PISMA
 


 

Podsumowanie akcji „Wesprzyj bibliotekę szkolną”

Już po raz piąty w naszej szkole przeprowadzona została akcja „Wesprzyj bibliotekę szkolną”. Za pieniądze zebrane z tej akcji zostały zakupione następujące pozycje książkowe:

1. Michael Grant Gone – Zniknęli faza V Ciemność

2. Rafał Tomański – Tatami kontra krzesła

3. Marja – Leena Tiainen – Wyszedł z domu

4. Paullina Simons – Jeździec miedziany

5. Paullina Simons – Tatiana i Aleksander

6. Paullina Simons – Ogród letni


 

Lektury on-line

W dziale czytelnia on-line udostępnione są lektury on-line. Z formy tej można korzystać gdy zabrakło książek w bibliotece, lub chcesz sobie przypomnieć fragment utworu. Nic nie zastąpi jednak tradycyjnego czytania książek, do którego szczerze zachęcamy!!!


PATRONI ROKU 2012

Sejm RP ustanowił rok 2012 Rokiem Janusz Korczaka, Józefa Ignacego Kraszewskiego, i ks. Piotra Skargi.

Janusz Korczak      Józef Ignacy Kraszewski      Piotr Skarga


 

PAŹDZIERNIK- MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W miesiącu październiku obchodzone jest na całym świecie Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Zostało ono ustanowione w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych w celu zwrócenia uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: „BIBLIOTEKI SZKOLNE – KLUCZ DO PRZESZŁOŚCI, TERAŹNIEJSZOŚCI I PRZYSZŁOŚCI”. W związku z tym świętem w tym miesiącu przeprowadzone zostaną następujące akcje :

• 19 października b.r. w naszej szkole nauczyciele bibliotekarze przy zaangażowaniu Samorządu Uczniowskiego przeprowadzą akcję „Wesprzyj bibliotekę szkolną”. Będzie ona polegała, tak jak w ubiegłych latach, na zbieraniu przez młodzież z Samorządu Szkolnego wolnych datków na zakup nowych książek do biblioteki.

• Przyłączenie się do Narodowego czytania dzieł literatury polskiej , które będzie polegało na odsłuchaniu przez młodzież ZSS fragmentów następujących dzieł literatury polskiej: „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza oraz „Starej baśni” J. I. Kraszewskiego.

Skip to content