Oddaj używany telefon komórkowy- pomagając innym pomagasz swojej szkole – konkurs

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w XII edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej, pod hasłem- Oddaj używany telefon komórkowy- pomagając innym pomagasz swojej szkole.

Na czym polega konkurs?

Konkurs polega na zebraniu przez szkołę (np. przez samorząd uczniowski) wśród uczniów starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych w zamian za atrakcyjne nagrody i kupony pieniężne. Telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji, gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom.

Jakie korzyści ma z tego szkoła?

Występują trzy rodzaje nagród:

  1. Każda szkoła za każdy kg zebranych telefonów otrzyma 5 zł w postaci kuponów pieniężnych „Sodexo”.
  2. Każda szkoła za najlepsze przeliczniki (relacje) ilości zebranych kg telefonów do ilości uczniów w szkole otrzyma nowoczesne, cyfrowe aparaty fotograficzne.
  3. Zwycięzca konkursu otrzyma atrakcyjną nagrodę główną w kwocie 2.000 zł do wyboru spośród nagród przewidzianych w regulaminie konkursu (np. skuter, rower, tablet, ekspres do kawy, sprzęt sportowy, sprzęt RTV, kamera sportowa, monitor, drukarka, gry, zapas papieru do ksero lub równowartość w kuponach „Sodexo” itp.) do wyboru przez szkołę.

Osoby zainteresowane konkursem mogą przynosić używane, stare, niepotrzebne telefony komórkowe do biblioteki szkolnej do pani Anny Jaworskiej – Strzelec lub do pani Barbary Piotrowskiej (sala nr 47) do 17 maja 2019 roku.

Zapraszamy do udziału w akcji!!!

Leave a Comment